Salı, Nisan 02, 2013

BAHAR İSTANBUL'A GELDİ!

Her hafta zamansızlığıma yeni bir bahane buluyorum farkındayım, ama ben de hayatı böyle yaşıyorum işte. Yoğun olmazsam ya da bir şeylerle uğraşmazsam kötü hissediyorum :) Bu aralar uğraştığım konu ise kiralık ev bulmak. Yakın arkadaşımla eve çıkmak gibi planlarımız var ama tabi ki bu o kadar kolay değil, biraz kısmet işi. Ben iş ile emlakçılar arasında mekik dokurken, bakalım İstanbul'da neler oluyor?
 • 03 Nisan Çarşamba akşamı bence çok önemli olan Real Madrid - Galatasaray maçı var, ama siz izlemeyi düşünmüyorsanız Nublu'da 22.00'de Murray Ono, 24.00'de ise The Away Days sahne alacak. Social Disco Club Sıraselviler'deki Kiki'de çalarken, Babylon'da ise İstanbul alternatif sahnesinin öncü grubu Nekropsi sahnede olacak.
 • Gece kuşları eğlenceye gece 02.00'den sonra the Hall'ın içindeki Blow'da devam edebilirler. Bu aralar Blow çok popüler.
 • Kayra Restoran haftası bugün itibariyle başladı. 24 Nisan'a kadar sürecek olan etkinlikte bir sürü farklı restoranda, sizin için hazırlanmış özel menüleri deneyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için www.kayrarestoranhaftasi.com'u ziyaret edin.
 • 04 Nisan Perşembe akşamı Ekin Ergök saat 21.00 itibariyle son zamanların en çok konuşulan mekanlarından Mama Shelter'da dj setinin başında olacak. Babylon'da ise Baba Zula sahne alacak.
 • 05 Nisan Cuma akşamı the Edition Hotel'in içindeki Billionaire Club'da Asmallworld'un partisi var. Sizi çekmediyse Babylon'da Büyük Ev Ablukada ile dans edebilir veya Nublu'da Sattas ile reggaenin keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Karaköy'e her gün yeni yerler eklenmeye devam ediyor. Arda Türkmen'in the Haze Hotel'in içinde açtığı Forneria'dan sonra Komodor, Burger Lab ve Köfte'or semtin yeni mekanları oldu. Semtte bulunan Atölye 11 isimli tasarım mağazası ise birşey almayı düşünmüyor olsanız bile sırf eski bir ortodoks kilisesi olması nedeniyle gidilip görülesi.
 • Yeni sezon öncesi H&M Ataşehir Brandium'da, Vakkorama ise City'sin içinde yeni dükkanlarını açtı.
 • İş yerimin Mecidiyeköy'de olmasının tek avantajı yakınımda bir Carl's Junior keşfetmiş olmam! Cevahir Alışveriş Merkezi'nin içinde yaklaşık 2 senedir açık olan bu fast food restoranında Portobello Mushroom Burger'ı mutlaka deneyin.
 • Gelelim şehir dedikodularına: La Boom'un sahibi Umut Evirgen'in Galata Serdar-ı Ekrem sokakta yeni bir yer açacağı konuşulurken; Bodrum Palmarina'nın içindeki restoranlarının işletmelerinin Doğuş grubuna verildiği duyuldu. Yeni sezonda Nusr-et ve Kitchenette'in Palmarina'da açılacağı söylentisinin yanında, Simi'nin meşhur Manos'unun da Bodrum'da kendine yer bulacağı söyleniyor.
 • İzzet Çapa City'sin içindeki meşhur Limonata'yı Ataşehir'e de açmaya hazırlanıyor. Nişantaşı'nın ünlülerinden Biber ise yeni yerini Bebek'te açıp, Lucca'ya rakip oluyor.
 • Yeni mekanlar kontejanında bu hafta  muhteşem manzarası ve harika yemekleriyle Tomtom Kaptan Sokak'taki La Mouette; hem alışveriş hem yemek için Nişantaşı'ndaki Milano Gourmet; Sultanahmet'in en lezzetli kahvesini yapan, turkuaz renkli dekorasyonlu Brew Coffee Works ve New York stili Hot Dog'u ile Dikiltaş'taki Superfriends Hot Dog & Burger var. 
 • 14 Nisan Pazar günü 14.00-16.00 arası Melis Sökmen ile caz keyfi için Kanyon'dayız. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder