Çarşamba, Mayıs 08, 2013

Bu hafta İstanbul'da neler oluyor? Vol.88

Biber gazı, yasaklar, milletvekillerine tanınan saçma haklar, işlenen suçlar vesaire derken; bana yine geldiler. :) Mümkün olsa burada çok fazla durasım yok, ama o zamana kadar İstanbul'un tadını çıkarmak en güzeli. Bu hafta İstanbul'da neler oluyor inceleyelim, gündemden ne kadar uzaklaşabiliriz ve unutup eğlenebiliriz ona bakalım.
 • Havalar güzelleştikçe etkinlikler hafta sonuna sığmaz oldu.  Bugün Food Bar 29'da Hillsider Night-Out gerçekleşecek. Aynı zamanda Trump Towers'ın içerisindeki Duke Restaurant'ın "London Calling" temalı açılış daveti de bu akşam.
 • Yarın ise bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Çaba Alışveriş Şenliği'nde hem alışveriş yapıp hem de ihtiyacı olanlara yardım edilebilir. Akşam 22.00'den itibaren de Rehab İstanbul'daki First Aid Party kurtlarınızı dökmek için birebir.

 • Yarın başlayacak olan Arçelik Gastro İstanbul, tüm yeme-içme düşkünlerini dev sofralarda, masalarda, pikniklerde ve 4 gün boyunca festivale eşlik eden canlı konserler ve DJ performanslarıyla bir araya getiriyor. 
 • Cuma akşamı programımız The Hall'dan geliyor. Berlin elektro müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Ellen Allien, 10 Mayıs'ta ilk kez the Hall'un konuğu oluyor.  
 • Karaköy'deki Klup Külah'da ise müzik ile sanat birleşiyor. Sokak sanatçılarının performansları djlerin müziklerine karışıyor. Detaylar için http://cosmicblast.co/v1/ linkini ziyaret edin. 
 • Avrupanın Ritmi Sokak Festivali cumartesi günü 12.00 ile 19.00 saatleri arasında İstiklal Caddesi'nde gerçekleşiyor.

 • İçinizdeki genç ruh hala kanınızı kaynatıyorsa , cumartesi günü Koç Üniversitesi Bahar Şenliği de sizin için iyi bir alternatif olabilir. Bengü, Teoman, Tarkan ve Ozan Çolakoğlu'nun sahne alacağı festivalin biletlerine Biletix'den ulaşabilirsiniz.

 • Tabi ki bu hafta sonu için en önemli konu Anneler Günü. O gün ne hediye alacağınız ve neler yapacağınız ile ilgili mail bombardımanı yaşadığınıza eminim ama size tercih edebileceğiniz programlardan bir kaç tanesini sunmak istedim. The House Hotel Bosphorus'da Anneler Günü'ne özel brunch menüsü ve muhteşem manzara ile güzel bir gün geçirebilir hatta yapılacak çekiliş sonucunda muhteşem hediyeler kazanabilirsiniz. Başka bir alternatif ise Hardal'daki Anneler Günü brunch'ı. Anneniz ile hem müzik dinleyip hem de keyifli bir gün geçirmek isterseniz, Kanyon'da saat 12.00 ile 14.00 arası Ayhan Sicimoğlu'nu canlı olarak dinleyebilirsiniz.
 • Şehrin yenilerinde bu hafta Pepe var. Galata'da yer alan Pepe, sade ve rustik dekorasyonu ile ziyaretçilerine Galata atmosferini tam anlamı ile yaşatıyor. 


Biraz da İstanbul ile ilgili dedikodulardan bahsedelim. 
 • Doğuş Grubu'nun İstanbul'a getirmeyi planladığı ünlü Japon restoranı Ortaköy'deki Zuma Restoran'ın yerine açılacak. Zuma ise Nişantaşı'na taşınacak.
 • Beyoğlu'daki eski ABD Konsolosluğunun binası Serdar Bilgili tarafından alındı, ve yakında Soho House Hotel olacak. Otelin ön tarafındaki restoran ve barını İzzet Çapa işletecek. 
 • Demsa Grup Nobu ile anlaşmış ve Nişantaşı'nda bir Nobu restoran açılması için hazırlıklar başlamış.
 • Veee Lana Del Ray konser için İstanbul'a geliyor!

P.S. Son dakika aktiviteleri ve sorularınız için https://twitter.com/whattheffork hesabını takip etmeyi unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder