Çarşamba, Ekim 30, 2013

Bu hafta İstanbul'da vol.628

İstanbul bu aralar çok hızlı, yetişemiyorum. Ama siz benim tavsiyelerim ile yetişiyorsunuzdur diye umuyorum. :) Bakalım bu aralar nereye gidiyoruz, nerede dans ediyoruz? 

  • Zorlu Center bir açıldı, pir açıldı. Ben henüz Beymen'in meşhur italyanı Morini'yi bile deneyememişken, Jamie's Italian bugün kapılarını açtı. Samimi bir ortam ve değişik tatlar ilginizi çekiyorsa, burası tam size göre. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın.
  • İzzet Çapa yeni mekanı Limonata Apartment'ı Nişantaş'ında Louis Vuitton'un yanına açarken, Çukurcuma'daki Pizza Vegas dilim pizzaları ile bu sıralar çok konuşuluyor. Rahmi Koç Müzesi'nin içinde açılan ve ismiyle hemen dikkat çeken Bar Bar Rossa, Şişhane'deki Wolf Junior (waffle deyip geçme), Karaköy'deki Wom ve Mums Cafe şehrin diğer yeni açılan mekanları. 
  • Halloween benim en sevdiğim bayramlardan biri. Amerika'dayken çeşitli sebeplerle (sevgilimle kavga etmek, kasırga çıkması gibi) sokaklarda kutlayamadığım bu bayramı 2013'de bir ev partisinde kutlamayı planlıyorum. (Yine bir terslik çıkmazsa!) Siz de benim gibi Halloween'e meraklıysanız, 31 Ekim gecesi Roxy veya R2D2'deki partilere katılabilirsiniz.

  • Yok ben Halloween falan istemiyorum, tek derdim her zaman ki gibi eğlenmek diyorsanız, size önerim Kuruçeşme'deki Members isimli kulübün açılış partisi. Doğuş Çabakçor'un dj setinin başında olacağı parti 22.30'da başlıyor.

  • 01 Kasım Cuma gecesi İndigo'da mı dans etmek istersiniz yoksa Nublu'da Brazilian Girls eşliğinde mi? Seçim size kalmış...


  • Cumartesi gecesi ise Babylon Lounge'da sezonun ilk Radyo Eksen partisine katılabilir ya da Kasette'de Kellerkind'ı dinleyebilirsiniz.
  • Yalnız önerim hafta sonu gecelerde kendinizi fazla yormamanız çünkü cumartesi ve pazar günü Caddebostan Sahili'nde Türkiye'de ilk defa gerçekleşecek olan Urbanathlon Festivali düzenleniyor. Men's Health dergisi tarafından yaratılan, alışılmışın dışında bir spor ve eğlence festivali olan Urbanathlon 2006 yılından beri dünyanın pek çok şehrinde gerçekleştiriliyor. Cumartesi günü çeşitli etkinlikler ile sporcuları eğlendirecek olan Caddebostan Sahili, pazar günü ise 10km'lik engelli koşuya sahne olacak. 
  • Biraz da sanat! Günümüz sanatının en güçlü ve çarpıcı örneklerine imza atan 40 yaş altı 10 sanatçı, 31 Ekim - 7 Aralık tarihlerinde '10 Under 40' adlı grup sergisiyle ISTANBUL'74'de sanatseverlerle buluşuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder