Perşembe, Ocak 16, 2014

Bu haftasonu İstanbul'da neler olacak?

Bu ara artık dolunaydan mıdır gezegenlerden midir bilmiyorum ama sürekli kendimle, hayatımla ve geleceğimle uğraşmaktan yeni mekanlar, partiler vs. ilgimi çekmiyor açıkçası. Ancak bu size önerilerde bulunup, hayatınızı kolaylaştırmayacağım anlamına da gelmiyor. :)
 • Perşembe gecesi Ayşe Boyner, bu kışın en yeni ve popüler mekanlarından Nu Pera Pop'da çalıyor. Propaganda'da ise Ayşegül Şener aka Aychulus klasikleşen Black Thursday partilerinden birini düzenliyor. Hip Hop ve R&B sevenler kaçırmasın derim.


 • İlhan Erşahin's İstanbul Sessions, üçüncü stüdyo albümlerini kaydetmek üzere İstanbul'da buluşuyor. Buluşmuşken cuma gecesi Nublu İstanbul'a uğrayıp bizlere müzik ziyafeti çekmeyi ihmal etmiyorlar. 

 • Cuma gecesinin asıl bomba eğlencesi ise Propaganda'da Aeroplane'in çalacak olması! Indie, disco ve house tınılarını kendine has stiliyle harmanlayan Aeroplane'e FG 93.7 Dj'lerinden Orkun Bozdemir evsahipliği yapacak.
 • Cumartesi gecesi Kiki Ortaköy The Haulers'ın ikinci özel etkinliğine ev sahipliği yapacak ve gecenin dji adını Berlin elektronik müzik sahnesinde duyuran Nico Stojan olacak.

 • Pazar günü, kahvaltı sonrası güzel bir müzik için Kanyon'da Okay Temiz ve Oriental Wind'i dinlemeye gidebilirsiniz. Konser 14.00 - 16.00 arası.
 • Haftasonunu sakin geçirmek zorunda kalacaksanız, size pazartesi eğlencesi için Cihangir Mona'yı tavsiye edebilirim. Hem lezzetli yemekler, hem güzel kokteyller hem de canlı müzik ile durgun pazartesiler Mona'da hareketleniyor bugünlerde.
 • İstanbul'un yeni açılan mekanlarında bu hafta Trump Tower'ın terasında açılan İzzet Çapa projesi Trump Cadde; sadece haftasonları açık olan ve gece 4'de dolmaya başlayan Beyoğlu'nun yenisi Koma;  birbirinden leziz baconlar, sosisler ve daha bir çok ürün sunan Myka Charcuterie var.
 • Farklı bir alışveriş deneyimi arıyorsanız; size üç değişik yer tavsiye edeceğim. 
 1. Çocuklu olanlar için önerim Tuvana Büyükçınar ve Alara Koçibey'in ortaklaşa açtığı Emirgan'daki 3 Moms. Mağazanın instagram sayfasına baktığınızda zaten ne kadar zevkli ürünler olduğunu hemen farkedeceksiniz. 
 2. Sağlıklı yaşam ve keyifli bir hayat isteyenler için önerim geçen hafta Akmerkez'de Pop-Up Store açan Mutlu Mikrop. Zeynep Mutlu, Esra Tümen Dinçkök ve Aslı Tümen tarafından kurulan www.mutlumikrop.com'daki ürünlerin hepsi kurucularının zevkine göre seçiliyor ve bizzat onlar tarafından deneniyor. 
 3. Son önerim ise retro ve ikinci el sevenlere. Karaköy Junk, birbirinden özel tasarımlara ev sahipliği yapıyor ve Karaköy'ün ruhunu sattığı ürünlere yansıtıyor.

1 yorum: