Perşembe, Eylül 29, 2016

Bu hafta sonu müzik ve sanat dolu!

Bu hafta sonu müzik ve sanat dolu! Dinlenmek yerine eğlenmeye hazır mısınız?

 • Türkiye'de punk ve ska akımının en önemli temsilcisi Athena, geride bıraktığımız yıllar içinde yayınladığı albümleri ve enerjik konserleriyle Türkiye müzik tarihinin sıra dışı ekiplerinden biri. Kasım 2014’te yayınladığı son albümü "Altüst" ile sahnelere geri dönen ekip, 29 Eylül’de akustik performansıyla 30 Eylül’de ise özel elektrikli performansıyla Babylon’da sahne alacak.
 • Bu akşam Salon’da huzurlu melodileriyle Jehan Babur konseri var. Salon’un 30 Eylül Cuma günkü misafiri ise Beyrut’lu indie rock grubu Mashrou’ Leila. 
 • New York’ta yaşayan Haluk Akakçe’nin dört yıl aradan sonra Türkiye’de gerçekleştireceği ilk kişisel sergisi “The Dharma of All Things” 23 Eylül’de Dirimart Dolapdere’de açıldı. 23 Ekim’e kadar devam edecek sergide sanatçının son dönem resim ve desenlerinin yanı sıra yeni ürettiği bir video işi de yer alacak. 
 • Birbirinden cazip alışveriş fırsatları ve Uninvited Jazz Band performansı için 30 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında İstinye Park'taki ZUBİZU Alışveriş Günleri'ne davetlisiniz!

 • 30 Eylül - 1 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM gerçekleşecek MIX FESTIVAL, iki gün boyunca müzik sahnesinin en yetenekli ve başarılı isimleri ile yabancı sanatçıları festival konseptinde bir araya getirecek. MIX FESTIVAL programı dahilinde sahne alacak isimlerden bazıları; sahne şovları ve albümleriyle bir fenomene dönüşen Büyük Ev Ablukada, kendine has tarzıyla ses getiren Baba Zula, rap sahnemizin en önemli isimlerinden Mode XL, 70'li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını günümüze uyarlayan Hey! Douglas, reggae müziğin ülkemizdeki temsilcisi Sattas ve çok daha fazlası! Konserler haricinde farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak olan MIX FESTIVAL, benzersiz festival deneyimini Zorlu PSM'nin her köşesinde yaşatacak. 

 • Anjelique 30 Eylül Cuma gecesi kış sezonuna başlıyor! Boğaz’ın en güzel yerinde bulunan, İstanbul’un majör ve köklü gece kulüplerinden Anjelique, bu sezon müziği ile özgün, farklı, yerli ve yabancı isimleri ağırlayacak. Açılış haftasında kabine Cuma gecesi Aksak, Ali Kuru, Kaan Düzarat, Tufan Demir, Yang & Elif Tanverdi, Cumartesi gecesi ise Doruk Güralp & Tolga Duyan, Görkem Çay, Serhat Demiral ve Doğuş Cihan geçecek. 

 • Börek is the answer serisinin altıncısı bu 30 Eylül Cuma gecesi Peter P (Moody Collective), İdil A ve Birgay’ın müzikleri ile Minimüzikhol’de!

 • İstanbul’un önde gelen sanat galerileri bir araya geldi ve 30 Eylül-2 Ekim’de İstanbul Gallery Weekend adında bir hafta sonu planladı. ArtSümer, CAM, Daire, Empire, Galeri Nev, Galerist, Kare, Öktem & Aykut, PG, Pi Artworks, Rampa, Sanatorium, Zilberman, X-ist katıldığı etkinlikte galerilerin tümü 30 Eylül Cuma ve 1 Ekim Cumartesi günleri saat 11.00 - 21:00 arası, 2 Ekim Pazar günü ise saat 12:00 - 19:00 arası açık olacak.
 • DIYNAMIC MUSIC’ten yayınladıkları parçalarıyla listelerin ve gönüllerin üst sıralarından inmeyen İsviçreli ikili Adriatique, geçen seneki performanslarını unutamayanlar için 30 Eylül Cuma gecesi yeniden indigo kabininde! 

 • Geçen sene cumartesi günleri Perfect Saturday adıyla düzenledikleri akşamüstü partileriyle adından söz ettiren Morini, bu cumartesi Tolga Sezgin evsahipliğinde tekrar başlıyor. Partide, Deejay CC olarak ünlenen DJ Cüneyt Çilingiroğlu çalacak.
 • Birbirinden farklı tasarımcıların ve tasarım severlerin buluştuğu Garden Sale 1-2 Ekim’de 5. Kez KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek. Tekstilden takıya, vintage objelerden endüstriyel tasarım ürünlerine kadar binlerce parçanın yer aldığı ve geçen yıl 8 binden fazla tasarım severi ağırlayan Garden Sale’de 1 Ekim Cumartesi günü Sattas çimenlerin üzerinde bol eğlenceli bir müzik ziyafeti yaşatırken 2 Ekim Pazar günü Four in the Pocket müzik kapanışını yapıyor ve evlere kaçmadan da açıkhavada film keyfi Garden Salecileri bekliyor.

 • “Istanbul’dan San Francisco’ya Plak Maceraları” isimli kitabı çıkaran ünlü İngiliz rock grubu “The Charlatans'ın solisti Tim Burgess, 2 Ekim'de Uniq Açıkhava’da sahne alacak. Kitabında Istanbul’da yaşadığı plak maceralarını anlatan Burgess, KONTRA Record Store ve Lale Plak’ın katılımı ile beraber seyircileri geçmişe götürecek, dünyanın dört bir yanından topladığı plakları çalacak. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder