Perşembe, Ekim 13, 2016

Şehirde bu hafta vol.421

Moda haftası devam ederken, şehir etkinliklerle dolup taşıyor...
 • Geçtiğimiz yaz Bodrum Palmarina’nın en popüler mekanlarından biri olan Fenix, bu akşam muhteşem lezzetleri ve eğlencesiyle Etiler’deki kışlık yerine geri dönüyor. 
 • Yalıkavak’taki X Beach’ten sonra Topağacı’nda Grey’i açarak semte farklı bir kitleyi de getiren Tayfun Topal, şimdi de Cihangir’de Hazine adında yeni bir mekan açtı. Eski Leyla’nın yerine açılan mekan Cihangir’i hareketlendirebilir.
 • Üstatları Django Reinhardt’ın izinden giden gitar, kontrbas, soprano saksafon ve vokalden müteşekkil gypsy jazz (manouche) topluluğu Flapper Swing, Swing severleri 14 Ekim Cuma akşamı, 10 Karakoy A Morgans Original’in teras barı ON10'da büyülü ve nostaljik bir şova davet ediyor.
 • Birbirinden seçkin markaların katılımıyla alışveriş keyfi için 14 Ekim Cuma günü 10.00 – 19.00 arasında Raffles İstanbul Zorlu Center’a uğrayabilirsiniz.

 • Filmekimi programında yer alan, Ron Howard’ın yönetmenliğini yaptığı The Beatles: Eight Days A Week – The Touring Years, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük müzik fenomeni The Beatles’ın uluslararası üne kavuştukları 1000 günlük dünya turnelerine odaklanıyor. 14 Ekim akşamı ise herkes Salon’da The Beatles söylüyor! Özge Fışkın, Çiğdem Erken, Banu Güven + Önder Focan, Allen Hulsey, Sena Şener, Berk Hakman, Selen Öztürk, Onur Özaydın ve daha birçok sürpriz ismin herkesle birlikte hep bir ağızdan The Beatles şarkılarını yorumlayacağı gecede Radio Eksen djleri de bu geceye özel hazırladıkları Radio Eksen Session’ı çalacak.

 • Şehri Mercedes Benz Fashion Week heyecanı sarmışken, her gün 17.00 – 19.00 arasında moda haftasına özel happy hour için Cantinery’e uğramayı unutmayın. 

 • 15 Ekim Cumartesi akşamı Salon’da Danimarkalı Efterklang ve Finlandiyalı perküsyonist Tatu Rönkkö’nün projesi Liima’yı, indigo’da ise Baikal performansını dinleyebilirsiniz. Babylon’da ise Akbank Caz Festivali kapsamında Nouvelle Vague konserini var.
 • Enstrümanını, tencereni, tavanı kapıyorsun ve 15 Ekim Cumartesi akşamı Kolektif House Sanayi’nin yolunu tutuyorsun. Müzik yapıp, dans etmek için harika bir etkinlik. 

 • Ama benim için bu haftasonunun en önemli etkinliği NU, Blond:ish ve Sabo'nun büyüleyici performanslarıyla gerçekleşecek olan Mercedes-Benz Fashion Week kapanış partisi. 15 Ekim Cumartesi akaşmı saat 20:00'da Zorlu PSM VIP Lounge'da başlayacak ve 04:00'a dek Ana Salon Sahne Üzeri'nde devam edecek etkinliğin ilk seti Murathan Özbek ve Can Balta'dan gelecek. Parti Sabo, NU ve Blond:ish'in performanslarıyla Ana Salon'da devam edecek. 

 • Kentin fenomeni 3. dalga kahve kültürünün temsilcisi kahve dükkanlarını kendine mesken edinen Bean Beat Bite, bu Pazar 45. etkinliğinde, etkinliğin doğduğu kahve dükkanı olan TWINS Coffee Roasters'ta olacak. Alican ve Batur’un müzikleriyle keyifli sohbetler, taze çekilmiş kahve kokuları, sıcak/soğuk 3rd Wave kahveler, plak çıtırtıları ve ağızda dağılan atıştırmalıklar için kaçırmayın.

 • 14-16 Ekim tarihleri arasında 4.sü düzenlenecek olan ve gelenekselleşen festival “Kanyon’da Her Yer Müzik”, Kanyon’un farklı alanlarında birçok farklı performansa ev sahipliği yapacak. 14 Ekim Cuma Hey Douglas, 15 Ekim Cumartesi Mor ve Ötesi ve 16 Ekim Pazar Kerem Görsev Quartet & Elif Çağlar gibi ünlü müzisyenlerin yanı sıra hem genç yetenekleri hem de alternatif müzik dünyasının sevilen isimleri sahne alacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder