Çarşamba, Temmuz 17, 2013

Çeşme'de bu yaz neler oluyor?

Ben bu yazdan hiçbir şey anlamadım, anlayan varsa bana da anlatsın. Direniş, ramazan falan derken Temmuz'un ortası geldi. Güneye de gittim ama orası da eski yazlar gibi değil. Yine de yeni açılan ve popüler olan yerleri yazmak boynumun borcu. Ramazanda hafta sonu tatil kaçamağı yapmak isteyenler güzel vakit geçirsin bari. Öncelikle Çeşme: 
  • Çeşme'de Fun Beach ve Babylon hala en güzel plajlar. Sole Mare ve Marrakech ise futbolcular ve piyasa isteyenlerle dolup taşıyor. Bu sene keşfettiğim Okan's Place ve Ramo Beach ise güzel deniz ve sakinlik arayanlar için uygun.
  • Alaçatı'ya her sene yeni oteller açılmaya devam ediyor, ama tabi ki değişik bir dokunuşa sahip olanlar hemen dikkat çekiyor. Ala Hotel, sakin bahçesi, şık odaları ve merkezi konumuyla gidenlerin çok memnun kaldığını duyduğum bir yer. Alaçatı'nın tam ortasında yer alan Alavya ise renkli havuzu, kahvaltılarıyla meşhur restoranı Mitu ve Carlo Bernardini'ye emanet restoranı Fogo ile bu senenin en çok konuşulanlarından. Hacımemiş Mahallesi'nde açılan Kurabiye Hotel sosyetenin kaçış noktası olurken, havuzunun içinde renkli bir Vosvos'un bulunduğu Curcuna otel eğlenceli dekorasyonu ile gençlerin tercihi.


  • Kahvaltılar için Çeşme klasiklerinden kumru ve Dost Pide dışında TashMahal Hotel'in içine taşınan Agrilia'daki kahvaltıyı mutlaka denemelisiniz.
  • Akşamüstü gezintileri içinse bu senenin yükselen değeri Hacımemiş Mahallesi. Vintage eşyalar satan zevk sahibi dükkanlar, arnavut kaldırımlar ve birbirinden değişik cafeler ile bu mahalle İtalya'dan farksız. Özellikle Dutlu Kahve ve Village Cafe Supply&Co hem dekorasyonu hem de lezzetleri ile size ilham verecek.
  • Alaçatı'nın meşhuru Asma Yaprağı bu sene yeni yerinde aynı muhteşem tatlar ile hizmet verse de, eski yerindeki samimiyetini özletiyor. Survivor'dan tanıdığınız Bozok Gören'in açtığı İyi Pizza Bar, Ege otlarından sıkılanlar için Pasta Pasta ve Fransız mutfağını önünüze seren L'escargot tercih edebileceğiniz diğer restoranlar.
  • Yemekten sonra Curcuna, Sobe, Mum, Avlu ya da Vida'da içkilerinizi yudumlayabilirsiniz. Ama benim bu seneki favorilerim müzik kesildikten sonra müşterilerine dağıttığı wireless kulaklıklar ile eğlenceye devam eden Tektekçi ve kavanozda servis ettikleri armut kokteylleri ile Nar Alaçatı.
  • Gece gezenler bu sene Alaçatı'da müziğin saat 1'de susmasıyla kendilerini Aya Yorgi'deki Paparazzi'ye ya da Port Alaçatı'daki Öküz'e atıyor. Devamında bir yere daha gidiyorlarsa o konu beni aşıyor. :) 

1 yorum: