Salı, Aralık 16, 2014

İstanbul'un keyfini çıkarın...

Ben bu ara kimi zaman uykulu, kimi zaman içkili, kimi zaman kararsız zamanlar geçirirken; siz İstanbul'un yoğun programlarının keyfini çıkarın :)

  • Tasarımcı Ela Köseoğlu’nun “EXO” isimli ilk takı koleksiyonunu 18 Aralık’ta Artnext Istanbul’da izleyiciyle buluşturuyor. Çalışmalarını İstanbul’da ve Bozcaada’da sürdüren tasarımcı, “EXO” serisinde şehirli bir yaklaşım ile doğal materyalleri birleştirerek, koleksiyonunu yarattı. 
  • Akşamın devamında Flamingo'da Flapper Swing Caz grubunun akustik performansını dinleyip 1920'lerden kalma bir gece yaşayabilirsiniz. Ya da Delicatessen Pera'daki birbirinden lezzetli Bar Bites'ı deneyebilirsiniz. Özellikle tacoyu öneririm.
  • Yine 18 Aralık gecesi W Hotel'de Lounge'da Faithless'dan tanıdığımız Sister Bliss muhteşem bir performans sergileyecek.
  • Kanyon, 19-23 Aralık tarihleri arasında yılbaşı festivali tadında Hediye Pazarı Kanyon’da ile ziyaretçilerine canlı müzik ve sıcak ikramlarla birlikte farkı hediye alternatifleri sunuyor.
  • Cihangir'in en yeni mekanı Mellow'a 20 Aralık'ta merhaba diyoruz. Açılış gecesinde, JazzMatiz'in canlı performansı eşiliğinde, o güne özel sürpriz ikramların tadına bakabilirsiniz. 
  • Araya bir İstanbul dedikodusu katalım. Pop'un ortaklarından Tolga Sezgin ve Can Soylu'nun yeni projesi Dorsia, Tepebaşı'ndaki Rixos Pera'nın altına açılacak.
  • Heyecanla beklediğim bu yıl ilki düzenlenecek olan İstanbul Coffee Festival, 3.dalga kahve akımının yaşam kültürünü 26-28 Aralık 2014 tarihleri arasında Karaköy’deki Galata Rum Okulu’nun tarihi atmosferinde kahve severlerle bir araya getirecek. Türk kahvesinin hatırını duymayanın kalmayacağı festivalde, İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, özel kahve, çay ve imza yiyecek, içecek markaları ile kahve makinesi üreticileri, profesyonel baristalardan gösteri ve sunumlar, bol bol tadım ve ikramlarla kutlanacak kafein bayramının yanı sıra yeni yıla özel avantajlı fiyatlarıyla tasarım ürünler, interaktif workshoplar, seminerler, akustik konserler, sanat sergisi ve daha birçok ilgi çekici etkinlik yer alıyor.
  • Şehrin yenilerinde Galata'daki Latife Türk Kahvecisi, Etiler'deki İtalyan restoranı La Scarpetta, Nişantaşı'ndaki Cafe de Paris, Beşiktaş'taki Kumpanya, Nu Pera'nın içine açılan Tabla var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder